En Popüler Diyet Programları

Yaz ayları yaklaşıyor ve bizler kadınlı erkekli fazla kilolarınızdan kurtulmak için çok çeşitli diyetlere yöneliyoruz. Bu diyetler arasında  bazıları gerçekten kilo verdiriyor. Bu makalemizde sizler için en faydalı diyetleri araştırdık. Böylece sağlıklı olarak hem kilo verebilir hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Sizin için piyasadaki en etkili diyet programlarını inceledik ve bir liste yaptık. Bu programların bazıları video ve kitap desteğiyle geliyor ve size adım adım neler yapmanız gerektiğini gösteriyor. Aşağıdaki tabloda bu diyetlerden bazılarının özetlerini bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve programın nasıl satın alınabileceğini öğrenmek için program isminin üzerindeki linke veya sağ taraftaki menüde diyetin ismini tıklayabilirsiniz.

 

Program Program Özellikleri
Venüs Diyeti
 • Bayanlar için hazırlanmış bu diyet programı, 12 hafta sürmektedir. İçerisinde diyet programına özel beslenme ve fitness kitapları vardır.
 • Ayrıca içerisinde bulunan sanal beslenme asistanı uygulamasıyla, günlük almanız gereken kalorileri hesaplayabilecek ve ona göre sunulan yemek menülerinden canınızın istediği herhangi bir yemeği yiyebileceksiniz.
 • Online destek grubuyla, venüs factor diyeti programını satın alanlarla iletişim kurarak motivasyon kaynağınızı besleyebileceksiniz.
Paleo Restart
 • 30 günde etkisini görebileceğiniz bu diyet programıyla, işlenmiş gıda ve endüstriyel tarım çağı öncesindeki insanoğlunun yeme içme alışkanlığınıza sahip olacaksınız.
 • Ayrıca paleo restart, size dengeli beslendikten sonra çoğu yiyeceği de tüketebileceğinizi söyler.
 • Paleo diyeti, protein miktarı yüksek yiyecekleri, sebzeleri ve glisemik endeksi düşük karbonhidratları tüketmenizi tavsiye eder.
Diyabet Diyeti
 • Diyabet tip 2 hastaları için olan bu diyet programının etkisini tam anlamıyla 6. haftadan itibaren görebileceksiniz.
 • Bu programın içerisinde öğretilen egzersiz teknikleriyle de doğal yoldan insülin üretiminin artmasını sağlayacak ve kan şekerinizi düşürmesini öğreneceksiniz.
 • Ayrıca programın içerisinde hangi yemekleri yiyeceğinizi ve tüketeceğiniz gıdaların besin değerlerini bulabileceğiniz bilgileri göreceksiniz.
Selülit Diyeti
 • Bayanlar için olan bu diyet programı, 8 hafta sürmektedir ve selülitlerinden tamamen kurtulmanızı vaat eder.
 • Programın içerisinde yanlış bilinen doğrulara açıklık getiriliyor ve selülite sebebiyet veren gıdalardan sıkça bahsediliyor.
 • Ayrıca ideal yemek listesi ile ilgili ve toksinlerle nasıl mücadele edileceği hakkında bilgi veriliyor.
Şok Diyeti
 • 14 gün gibi kısa sürede şok diyeti ile hızlı bir şekilde fazla yağlarınızdan kurtulabileceğinizi vaat eden bu program, kısa vadede size estetik bir görüntü kazandıracaktır.
 • Ayrıca programın içerisinde, kan damarlarınızı tıkayan yağlardan kurtulmanızı sağlayacak bilgiler de bulunmaktadır.
 • Ekstradan kan şekerinizi sabitleyecek bazı özel teknikler öğretilerek, hangi yiyeceklerin kilo vermenizde etkili olabileceğini açıklayıcı bir dille anlatılıyor.

Bu diyetlerden bazılarının daha ayrıntılı özetlerini sizin için derledik. Daha çok bilgi edinmek için sağ taraftaki menüden diyet ismini tıklayabilirsiniz. En çok ilgi görenlerden biri olan Venüs Factor diyeti ile başlayalım

 • Venüs diyeti: Venüs diyeti tamamen bayanlara yönelik, onların metabolizamalarını dikkate alarak hazırlanmış bir program. Yağ yakımında çok önemli olan Leptin hormonuna vücudun duyarlılığı ne kadar fazla işe o kadar fazla yağ yakabiliyorsunuz. Doğum sonrası ve ilerleyen yaşlarda bu duyarlılık azalabiliyor, onun için mümkün olduğunçca bu duyarlılığı yüksek tutmak gerekiyor. Venüs diyeti size sunduğu fitness çalışma programı ve diyet programıyla bu duyarlılığı maksimize ediyor. Amerika’da Internet ortamında en çok satılan bu diyeti eğer bayansanız tavsiye ederiz. Diyet programı bir çok video ile destekleniyor, uygulamayı çok kolay hale getiriyor.

İkinci olarak elma diyeti…

 • Elma diyeti ile 2 haftada 8 ile 10 kilo arasında sağlıklı kilo vermeniz mümkün. Elmanın insan cildine ve genel sağlığına faydası herkes tarafından bilinmektedir. Bol elma tüketimine dayalı olan elma diyeti birinci günde 1 kilo elma tüketimi, ikinci günde 1.5 kilo, üçüncü günde 2 kilo dördüncü günde 2 kilo 5 ve 6’ncı günde 1 kilo elma tüketmeniz tavsiye ediliyor… Bunun en büyük sebeplerinden birisi elmanın içerisinde bulunan liflerdir. Lifler hem insanı tok tutması hem de kanımızda depolanmış yağların kanımızdan alınması açısından önemlidirler. Cildi güzelleştirmek de kalbi güçlendirmek de elmanın hikmetlerinden… Elma diyeti uygulayanlar gün içinde 6 -7 bardak yeşil çayı şekersiz olarak tüketme özgürlüğüne sahip… Buğday ekmeği ise kesinlikle yasak… Elma diyetinde tüketilecek ekmek kepekli ekmek olmalıdır ve sadece 1-2 dilim tüketilmelidir. Elma diyetinde sadece elma mı tüketilecek?  Elbette hayır! Sabah kahvaltılarında şekersiz çay kepekli ekmek haşlanmış yumurta yağsız peynir 4 -5 adet zeytin ve bol bol domates salatalık tüketilebilmektedir. Elma diyetinin sırrı elma tüketimi sağlanarak karnımızı tok tutmayı sağlamaktır. Ayrıca diyet uygulayanların ihtiyacı olan mineral vitamin gibi  besinlerin alımını sağlamak da düşünülmektedir. diyeti iki hafta sürekli uygulamanızı önermiyoruz! 1 haftada üç veya dört kilo verdikten sonra beslenmenize dikkat ederseniz ve 1 hafta ara verirseniz ve aradan sonra tekrar elma diyetine başlamanız uygun olacaktır. Elma diyetinin püf noktalarından biri de kahvaltıdan önce ılık su içmek Bu işlemi kahvaltıdan 10 dakika önce yapmanız yararlı olacaktır.

Hemen sonuç veren en iyi diyet programlarından biri de dukan diyetidir.

 • Dukan diyeti Dr. Dukan tarafından baştan Fransa’da daha sonra da tüm dünyada kilo verdiren diyet olarak tanındı. Yüz binlerce kişinin kilo vermesini sağlayan Dukan Diyeti; atak aşaması, seyir aşaması, konsolidasyon aşaması, istikrar aşaması gibi aşamalardan oluşuyor… Dukan diyetinde 80 çeşit protein ağırlıklı besinlerle beslenmek mümkündür. Yumurta, balık, biftek ızgara, tavuk ızgara, hindi, deniz ürünleri, peynir, yağsız süt tüketimi Dukan Diyetinde vazgeçilmez besinlerden… Öğün aralarında sirke limon baharat sınırsız şekilde tüketilebiliyor. Mutlaka her gün 1 veya 2 kaşık yulaf ve günde en az 2 litre su şekersiz çay ile birlikte tüketilmeli… İkinci aşamada Dukan diyetinde fazla kilo kaybı yaşanmaktadır. 28 çeşit sebze önerilen ikinci aşamada başlangıç aşamasındaki proteinler yine tüketilecek. Sebze tüketimine herhangi bir sınır koymayan Profesör Doktor Dukan üçüncü aşamada haftada iki öğün istediğiniz yemeği yemenize izin veriyor. Dördüncü aşama olan istikrar aşamasında ilk üç aşamada ki kuralları bozmadan diyetinize devam etmeniz gerekiyor. Bu diyette ölçü olmadığı için ve haftada 2 öğün istediğimiz yemeği sınırsız yiyebildiğimiz için  ömür boyu kullanabileceğimiz bir diyet özelliği taşıyor. Dukan diyetinde önerilen etler ve protein ağırlıklı besinler orta sınıf ekonomik düzeydeki insanlar için biraz lüks olacağından daha çok zengin sınıflara hitap eden bir diyet olduğunu belirtelim.

 

Sağlıklı kilo verdiren bir diğer etkili diyet ise Taş Devri diyeti adı verilen diyettir.

 • Taş Devri Diyeti: bu diyetin temel mantığı günümüzde ekonomik kaygılarla gıda endüstrisinin işlenmiş gıdaları tüketicilere dayatmasıyla sağlıksız beslenmenin gittikçe artması ve fazla kilolu bir neslin yetişmesine bir tepki olarak tamamen doğal ürünlerle programlanmış bir menüye sahip olmasıdır. Sağlık harcamalarını yükseltmekte olan ve insan ömrünü kısaltan işlenmiş gıdaları kesinlikle yasaklayan Taş Devri diyeti esas içeriğini ve sırrını tamamen doğal gıdaları kendi programına almasına borçlu. Hareketsiz yaşam, stres, içe kapanıklık ekonomik sorunlar, zararlı besinleri atıştıran bir neslin gelişmesinde büyük rol oynuyor. Sağlıksız beslenme tarzı zamanla insan sağlığını tehdit etmeye başlıyor. Tüm bu sorunlara bir tepki olarak ortaya çıkarılan Taş Devri Diyeti atalarımızın teknoloji çağının öncesinde tamamen doğal besinlerle beslendiği sağlıklı bir devre götürüyor. Taş devri diyetinde beslenme tamamen doğal olmak zorundadır. Tüm diyetlerde olduğu gibi diyetin ana mantığı uyuşturuculardan da daha tehlikeli olan üç beyaz zehir yani şekeri un ve tuz üçlüsü Taş Devri Diyetinde yasaklanıyor. Bu zehirli üçlüyü yaşamımızdan çıkarmayı salık veriyor. Kesinlikle doğal beslenmemiz hem aşırı kilolardan kurtulmamızı sağlayacak hem de sağlıklı bir şekilde yaşamımızı sürdürmemize yardımcı olacaktır. Taş devri diyetinde doğal ortamlarda yetiştirilmiş hayvanların eti önerilmektedir. Doğal olmayan çiftliklerde yetiştirilen her türlü hayvanın eti bu diyette yasaklanıyor.  Sebzelere ağırlık veriliyor ve sarımsak – soğan tüketimin arttırılması öneriliyor. Doğal inek sütü dışında hiçbir süt tavsiye edilmiyor.Taş devri diyetinde yağsız peynir, zeytin, omlet yumurta, biber tüketimi, ara öğünlerde ceviz, öğlen yemeğinde dana ciğeri, brokoli, lahana, biber, ara öğünde ceviz, akşam menüsünde dana eti, Brüksel lahanası, brokoli, domates yoğurt tüketimi öneriliyor. Tüm öğünlerde mutlaka Omega3 ve Omega6 asitleri barındıran 2 tablet balık yağı tüketilmesi gerekiyor. Bunun dışında Profesör Doktor Canan Karatay’ın sık sık üzerinde durduğu üç beyaz zehir tuz un ve şeker kesinlikle kullanılmamalı… Profesör Doktor Canan Karatay uluslararası çapta dünyaca ünlü bir kardiyolog olarak yaptığı bütün röportajlarda, yazdığı kitaplarda sık sık un mamülleri, rafine edilmiş tuz ve şeker tüketiminin gereksizliğinden ve bunların zararlarından bahsediyor. Bu ürünlerin insan sağlığı için çok zararlı olduğunu belirtiyor. Sahte besinler olan tuz-un-şeker mamüllerinin toplumumuzda çok sık olarak tüketildiği bir gerçektir. Bununla beraber Avrupa’daki ülkelerle kıyaslandığında ülkemizde kalp damar hastalıkları şeker hastalıkları obezite gittikçe yaygınlaşıyor. İçerdiği maddelerle bir nevi alışkanlık tiryakilik yapan 3 zehir insan sağlığını tehdit ediyor.