En Popüler Fitness Programları

Türkçe Yazılan En İyi Zayıflama Sistemi – “Zayıflama Programı”

Zayıflama Programı sadece kilo vermek değil aynı zamanda uzun yaşamın anahtarlarını da barındıran çok iyi organize edilmiş ve çok kolay kullanılabilir bir programdır.

Zayıflamak; kilo vermek başlı başına yeterli görülse de aslında sağlıklı ve uzun yaşamak temel hedef olmalıdır. Kitabın temel amacı da budur.

Zayıflama Programı hem başlangıç seviyesinde olan hem de sağlıklı kilo vermek için girişimde bulunan tüm insanlara hitap ediyor. Zayıflama Programının içeriğine geçmeden önce şu temel prensibin iyi anlaşılması gerektiğini düşünüyoruz:

Kilo verebilmenin yolu; yediklerimize dikkat etmekten geçer. Eğer yediklerimize dikkat etmezsek istediğimiz kadar spor/egzersiz yapalım yine de başarıya ulaşmamız mümkün olmaz. Bununla birlikte yediklerimize dikkat edersek yavaş yavaş vücudumuzu adeta kuşatan ve bizi adım adım kalp krizine diyabete ve çeşitli kalp hastalıklarına sürükleyen fazla kilolardan kurtulmuş olacağız. Nasıl bir program izlememiz gerektiğini en profesyonel şekilde kolay yoldan anlatan Zayıflama Programı ile besinleri ve barındırdıkları kalorileri daha yakından inceleme şansı bulacaksınız.

En Iyi Fitness Programi

Programda;

 • Yapamayacağınız hiçbir şeyi yapmanız istenmemektedir.
 • Aç kalmanız istenmemektedir.
 • Meyve ağırlıklı beslenme programı uzun araştırmalar sonucunda sizler için hazırlanmış ve kolay uygulanabilir şekilde sizlere sunulmuştur.

Kitapta anlatılanlar çok candan ve samimi bir üslupla anlatılıyor. Sağlıklı yaşam yolları için neler yapmanız gerektiği anlatılırken aynı zamanda organik besinlerle beslenmeniz, vücudun temizliğine dikkat etmeniz öneriliyor.

Piyasadaki en popüler ürünlerden biri olan programın yöntemi metabolizmanızı hızlandırmak ve daha hızlı kalori harcamanız için gerekli şeyler birer birer anlatılıyor.

Programda 12 farklı bölüm mevcuttur.

 • Nasıl başarılı olunur
 • Toksinlerden nasıl kurtulabilirsiniz
 • Egzersiz nasıl yapılır
 • Kas nasıl oluşturulur
 • Yağlardan nasıl kurtulabilirsiniz
 • Nefes teknikleri
 • Makyaj teknikleri
 • Hayat stilleri anlatılıyor…

141 sayfalık kitapta diğer zayıflama metotlarının neden işe yaramadığı anlatılıyor. Günde 40 gram fiber almanızı tavsiye eden programda organik olmayan besinlerden uzak durmanız öneriliyor.

Minerallerin ve iyi yağ/ kötü yağ kavramlarına değiniliyor. 15 adet en çok kilo aldıran besinler anlatılıyor.

Kahvaltı ile ilgili yeni fikirler barındıran programda diyet planının nasıl uygulandığı anlatılıyor. Suyun önemine de vurgu yapılan programda egzersizler de anlatılıyor. Bu egzersizler özel egzersizlerdir.

Kitapta bulacağınız her şey bonuslarla beraber sizi kilo vermek ve sağlıklı zayıflamak adına tam bilgili bir filozof haline getiriyor.

Zayiflama Programi Kitap Listesi

Ayrıca kas yapmak isteyenler için de bilgilere veren Zayıflama Programı ile 90 günlük yemek raporu, başlangıç programı kitapçığı, 20 dakikalık yemek tarifleri, online videolar, 7 günlük egzersiz planı, alış veriş listesi barındırıyor. 1 yıl boyunca e-mail yoluyla koçluk desteği de veren bu programı satın aldığınızda sağlıklı yaşamın bilincine varacaksınız.

Zayıflama ve sağlıklı kilo vermek adına ihtiyacınız olan motivasyon desteğini de bulabileceğiniz programa sahip olarak tüm öldürücü fazla yağlarınızdan kurtulabileceksiniz.

Şimdiye kadar çok yol deneyenler ve başarısız olanlar!

Artık başarısızlık kavramını unutabilirsiniz. Çok kolay yöntemlerle bilinçli bir şekilde sağlıklı kilo vermenin en kolay ve güvenilir yollarını bir arada bulabileceğiniz bu kitap ile hayatınız değişecek ve yeniden şekillenecek. Uzun zamandır kaybetmiş olduğunuz öz güveninizi yeniden kazanmak kendinizle ve çevrenizle daha sıcak sosyal ilişkiler kurmak ve uzun7 sağlıklı bir yaşam sürmek için tek yapacağınız şey; bu programa sahip olmak!

Sizi aç bırakmayan ve sıkmayan özel beslenme programı ile ve sizi yormayan egzersiz programı ile ve yol haritasında sizlere yardımcı olacak bonus kitapları ile bir bütün olarak gelen hayat kurtarıcı bu seti kaçırmayın…

zayiflama sistemi

>> Zayıflama Programını Almak İçin Buraya Tıklayın <<

İngilizce Yazılmış Zayıflama Programları

Malesef zayıflama alanında Türkçe olarak yukarıda tavsiye ettiğimiz programın dışında başarılı bir kaynak yoktur. Yeni Türkçe kaynaklar arttıkça buradan ekleyeceğiz, ama şimdilik sadece Zayıflama Programı’nı öneriyoruz. Zaten başlangıç için bu program çoğu kişiye yeterli olacaktır.

İngilizce kaynaklardan da faydalanabilirim diyorsanız sizin için daha çok seçenek ve daha ileri programlar önerebiliriz. Eğer ingilizceniz yoksa veya size bu konuda yardımcı olacak birini tanımıyorsanız aşağıdaki sistemler size göre değil.

Fitness alanında dünyada en meşhur iki program olan P90x ve İnsanity programlarından başlayacağız. Sonra bir tabloda diğer programları özetleyeceğiz. Bu programlar hakkında daha ayrıntılı bilgiye programın ismine basarak ulaşabilirsiniz.

P90X

Bu makalemizde sizler için en popüler fitness programlarını araştırdık. Böylece en etkili fitness hareketlerini bu programlarda öğrenebileceksiniz. Bir çok kullanıcının uyguladığı ve başarılı sonuçlar veren fitness programları kısa zamanda mükemmel bir vücuda ve kondisyona sahip olmanızı sağlıyor. Bu programlardan biri olan P90X fitness programı tamamen evin rahatlığında çok da fazla ekipmana ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz ve 3 ay içinde istediğiniz vücuda sahip olabilmenizi sağlayan bir program.

İster kadın olun ister erkek P90X fitness programı ile istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. 12 ayrı DVD’den oluşan P90X fitness programı ortalama olarak günde 1 saatlik uygulamalarla 3 ay zarfında istediğiniz vücuda sahip olmanızı sağlıyor.

P90X Sertifikalı eğitmeni Koç Aykut; bu programın nasıl bu kadar etkili olabileceği sorularına tutarlı cevaplar veriyor. Koç Aykut; spor salonlarına giderek vücut yapmak isteyenlerin sporu bırakınca yine eski hallerine döndüklerini açıklarken bu görüşü bilimsel açıklamalarla da destekliyor. Plato etkisi ismini verdiği bu etki aslında Koç Aykut’a göre kas yapımızın gelişimini durdurduğu hatta gelişimin gerilediği bir süreç demek. P90X programı farklı bir yaklaşımla yaklaşarak; spor salonlarında yıllarca uğraşarak varamayacağınız sonuçlara 3 ay gibi kısa bir sürede varmanızı sağlayacak bir program…

Insanity

Zayıflama fitness programları arasında  İnsanity Fitness programı da dünyaca ünlü bir programdır. İnsanity Fitness programını uygulayarak 2 ay gibi kısa bir sürede 20 kilo verebilenler var. Youtube video sitesinde İnsanity information in 60 Days adı altında egzersizler gösteriliyor. Egzersizler incelendiğinde zorlayıcı yorucu egzersizlerle ilk başta göz korkutucu gelebilir. Programı hazırlayan Shaun T 2 aylık zaman zarfında insanları istenilen ideal forma kavuşturmanın delice bir plan olduğunun farkında olduğunu söylüyor.  Çılgınlık anlamına gelen İnsanity programını incelediğinizde gerçekten de çılgın bir program olduğunu kolayca görebiliyorsunuz. Son derece zor ve terleten bir program olan bu programda bütün çalışmalar DVD setinde toplanmış ve toplamda 2 aylık bir çalışma programını barındırıyor.

Sizin için piyasadaki en popüler fitness programlarını inceledik ve bir liste yaptık. Bu programların bazıları video ve kitap desteğiyle geliyor ve size adım adım neler yapmanız gerektiğini gösteriyor. Aşağıdaki tabloda bu fitness programlarının bazılarının özetlerini bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve programın nasıl satın alınabileceğini öğrenmek için program isminin üzerindeki linke veya sağ taraftaki menüde programın ismini tıklayabilirsiniz.

ProgramProgram Özellikleri
Adonis Golden Ratio
 • İçerisinde hızlandırılmış kilo verme kitabı olan bu program, adeta sizin beslenme ve egzersiz rehberiniz olacak.
 • 12 haftalık bir program olan Adonis Golden Ratio, erkekler için özel hazırlanmıştır.
 • Karın kaslarınız için ayrıca içerisinde bir eğitim seti bulunmakta olan bu program, uygulanması kolay olmasıyla birlikte diğer programlar gibi sadece kilo vermeye ve kas yapmaya yönelik değil, vücudunuzu en fit hale getirmeye çalışmaktadır.
Mi40x
 • Erkekler için özel hazırlanmış bu eğitim seti, 40 gün, 40 saniye çalışma ve 40 saniye dinlenme üzerine kurulmuştur.
 • Formunu koruyup kısa sürede kas yapmak isteyen insanlar için ayrıca içerisinde 3 ayrı beslenme metodu vardır.
 • Ayrıca programın kurucusu, Mr. Olympia olmuş Ben Pakulsk'dir.

Spor Salonlarının Devri Bitiyor mu?

Spor salonları motivasyon açısından çok yararlı olabilirler. Tek başına hiçbir aktivite yapmak istemeyen tembel insanlar için sosyal bir ortam kurmak ve arkadaşlarınızla birlikte spor salonlarında egzersiz yapmak süreklilik açısından yararlı olabilir. Arkadaşlarınız spor yaparken ve modern spor aletleri elinizin altında iken coşkulu ve hareketli müzik eşliğinde spor yapma isteğiniz doğar. Spor salonlarına verdiğiniz paraya da acıyarak hemen her gün spor salonlarına giderek en az 2 saatlik zamanı orada harcayabilirsiniz. Ancak yüksek bir azim yeteneğine sahip olan insanlar için evde kas yapmak mümkün. Fitness programları DVD setleri halinde sizlere sunuluyor. Aşama aşama neler yapabileceğiniz anlatılırken aynı zamanda hazırlanan sağlıklı beslenme programları ile de yiyecek tüketiminizde daha seçici oluyorsunuz.

Yeterince azminiz yoksa hiçbir fitness programı işinize yaramayacaktır. Yeterince azminiz varsa her türlü fitness programı ile başarıyı yakalayabilirsiniz.

Genel Fitness Programı

Hoş ve fit bir görünün kazanmak her erkeğin ve kadının hayalidir. Genel Fitness programı da bu hedefe ulaşmanız için bir rehberdir. Öncelikle gerçekten fit bir vücut yapısına sahip olmak isteyip istemediğinizi ve bu kararı gerçekleştirmek için yeterli azim gücünün sizde var olup olmadığını belirlemek durumundasınız. Eğer kesinlikle azmederseniz önünüzde hiçbir engel duramaz.

 • Bol bol Cardio çalışın: Cardio denilince ilk akla gelen şey tempolu yürüyüştür. Elbette tempolu yürüyüş tek başına Cardioyu ifade etmez. Yüzmek, bisiklet sürmek de Cardiodur. Fırsat bulduğunuz her an tempolu yürüyüş yapın. İlk 3 hafta sadece Cardio çalışın.
 • Beslenmenize dikkat edin: Güzel ve fit bir vücuda sahip olmak için sağlıklı beslenme şarttır. Abur cuburlardan uzak durmalısınız ve vücut çalışacağınız için protein ağırlıklı beslenmeniz gerekecek.
 • Ağırlık Çalışın: Ağırlık çalışmanız hem size bol bol enerji kaybettirir yağlarınız yakar hem de kaslarınızın güçlenmesini sağlar. İkinci aşama olan ağırlık çalışma aşamasında her gün çalıştığınız ağırlıkları arttırın. Her çalışmadan önce vücudunuzu sınma hareketler ile hazırlayın.
 • Şınav ve Mekik Hareketleri: ikinci aşamada ağırlıkla beraber birinci gün 10 şınav 10 mekik hareketi ile işe koyulun. Her gün birer birer arttırarak devam edin. Eğer düzenli olarak arttırmazsanız gelişim gösteremezsiniz. 100 şınav ve 100 mekik çekebilecek duruma geldiğinizde etrafınızdaki insanların hayran bakışlarına şaşırmayın. Hem sağlıklı hem de güçlü bir vücuda azminizle sahip olmayı ve övülmeyi hak ettiniz…